A kínai civilizáció soha nem állt olyan közel a megsemmisüléshez, mint i.e. VIII. században. A barbárok elfoglalták az akkori főváros, Xian, vidékét. A királyi ház így pénz, hadsereg és hatalom nélkül maradt, a száz, városállam méretű kínai fejedelemség pedig vezető nélkül. A több irányból érkező külső fenyegetés belső megosztottsággal párosult.
Színre léptek a hegemónok – nagyhatalmú fejedelmek, akik erővel és diplomáciával összefogták a fejedelemségeket. Ám miközben a külső fenyegetéseket elhárították, a belső megosztottság csak mélyült, hisz a hegemón tisztségéért véres harc folyt a fejedelemségek közt. Szerelmi intrikákkal és testvérviszály okkal tarkított, színes korszaka ez a kínai történelemnek.
Az előadóról
Szekeres András Márk (nicknevén Acheron) sok mindennel foglalkozik, a mesterséges intelligencia kutatástól kezdve a fantasy és sci-fi irodalmon át, ám szakterülete az ókori Kína. Szűkebben vett kutatási területe a tudománytörténet, PhD-jét az ókori kínai asztrológia fejlődéséből írta, de foglalkozik vallás-, társadalom- és általános eseménytörténelemmel is.
Előadók: Szekeres András Márk
Időpont: 2025. május 3. (szombat) 17:00-17:55
Helyszín: Előadói színpad